2008 Midwest Meet of Champions June 14, 2008   Jackson, Michigan
Indiana - Boys All-Star Roster

Event

Name

School

Coach

'08 Best

Pole

Andy LaMaster

Fort Wayne Luers

Jason Draper

15’ 0”

Vault

James Reynolds

Northwood

Bill Mitschelen

15’ 3”

 

Kevin Schipper

Fort Wayne Bishop Dwenger

Bob McClintock

17’ 0”

 

 

 

 

 

Shot Put

Tyler Hiatt

Noblesville

Cory Louks/Kent Graham

    62’ 00.75”

 

Jakob Engel

Portage

Mark Harsha

63’ 2.75”

 

Brandon Pounds

Lawrence North

Ken Browner

66’ 9”

 

 

 

 

 

Discus

Tyler Hiatt

Noblesville

Cory Louks/Kent Graham

185’ 06”

 

Leonard Wells

Warsaw

David Hoffert/Dave Bailey

189’ 00”

 

Bob Belden

Decatur Central

Tim Able

195’ 05”

 

 

 

 

 

Long

Rapheal Williams

Ben Davis

Mike Davidson

23’ 2.5”

Jump

Keon Harding

Pike

Curtis Goss

23’ 5.75”

 

Traquincey Wilson

Lawrence North

Ken Browner

        24’ 8”

 

 

 

 

 

High

Nick Huber

Perry Central

Jason Barnett

6’ 6”

Jump

Eric Post

Frontier

Brandon Burgess

6’ 8”

 

Jacob Wise

Southwestern

Justin Dobbs

6’ 8”

 

 

 

 

 

4 x 800 m

Derrick Orea

Ben Davis

Mike Davidson

 

Relay

Kevin McCarthy

Zionsville

Gabe Porras

 

 

Nick Sefton

Ben Davis

         Mike Davidson

 

 

Michael Murto

Goshen

Mike Wynn

 

 

 

 

 

 

110/100

Brandon Newbern

Ben Davis

Mike Davidson

14.25

Hurdles

D’Juan Richardson

Warren Central

Dennis McNulty

13.96

 

DeJuan Mitchell

Lawrence Central

Mike Holman

14.53

 

 

 

 

 

100 m

Emerald Guillet

Fort Wayne South

Edward Nolan

10.75

Dash

Shaun Smith

Terre Haute North

Chris Conner

10.47

 

Traquincey Wilson

Lawrence North

Ken Browner

10.61

 

 

 

 

 

4 x 200 m

Emerald Guillet

Fort Wayne South

Edward Nolan

 

Relay

Rapheal Williams

Ben Davis

Mike Davidson

 

 

Josh Lee

Pike

Curtis Goss

 

 

Robert Gardner

Gary Wallace

Charles Jones

 

 

 

 

 

 

1600 m

Andy Bayer

Leo

Ron Dubach

4:13.84

Run

Jeremiah Vaughan

Franklin County

Jeff Mersmann

4:21.20

 

Dustin Betz

Northeast Dubois

Victor Betz

4:24.36

 

 

 

 

 

4 x 100 m

Shaun Smith

Terre Haute North

Chris Connor

 

Relay

Traquincey Wilson

Lawrence North

Ken Browner

 

 

Emerald Guillet

Fort Wayne South

Edward Nolan

 

 

D’ Juan Richardson

Warren Central

Dennis McNulty

 

 

 

 

 

 

400 m

Robert Gardner

Gary Wallace

Charles Jones

47.72

Dash

Josh Lee

Pike

Curtis Goss

47.93

 

Jerel Flourny

Gary Wallace

Charles Jones

48.21

 

 

 

 

 

300 m

Brandon Newbern

Ben Davis

Mike Davidson

38.20

Hurdles

D’Juan Richardson

Warren Central

Dennis McNulty

37.18

 

Nick Huber

Perry Central

Jason Barnett

38.62

 

 

 

 

 

800 m

Tim Schoch

Bloomington North

Charlie Warthan

1:55.4

Run

Jeff Wysong

West Noble

Chuck Schlemmer

1:56.5

 

Colin Dunlap

Noblesville

Kent Graham

1:58.0

 

 

 

 

 

200 m

Rapheal Williams

                Ben Davis

Mike Davidson

21.64

Dash

Traquincey Wilson

Lawrence North

Ken Browner

21.51

 

Shaun Smith

Terre Haute North

Chris Connor

 

 

 

 

 

 

3200 m

Tito Medrano

Lafayette Jeff

Larry Griggs

9:02.94

Run

Anthony Witt

Shakamak

Mark Messmer

9:07.39

 

Nate Morrow

Dekalb

Andrew Bigelow

9:18.41

 

 

 

 

 

4 x 400 m

Robert Gardner

Gary Wallace

Charles Jones

 

Relay

Jerel Flourny

Gary Wallace

Charles Jones

 

 

Josh Lee

Pike

Curtis Goss

 

 

Brandon Newbern

Ben Davis

Mike Davidson