2008 Midwest Meet of Champions June 14, 2008 Jackson, Michigan
Indiana - Girls All-Star Roster

 

Event

Name

School

Coach

'08 Best

Pole Vault

Katelyn Huffman

South Dearborn

Jeremy Baney

10-06

 

Paige Neata

Hamilton Southeastern

Julie Alano/Collin Gayde

11-04

 

 

 

 

 

Shot Put

Tara Perigo

Lafayette Jefferson

Roberta Honegger

41-08

 

Meghan Kessler

Crown Point

Dennis Bunda

46-06.75

 

Monteka Flowers

Warren Central

James Taylor

43-03

 

 

 

 

 

Discus

Tara Perigo

Lafayette Jefferson

Roberta Honegger

 

 

Meghan Kessler

Crown Point

Dennis Bunda

134 10

 

Monteka Flowers

Warren Central

James Taylor

150-05

 

 

 

 

 

Long Jump

Jessica Harms

FW Northrop

Matt Miller

17 -06 1/2

 

Maggie Gilstrap

Henryville

Josh Conrad

17-07 1/2

 

Katie McColly

Chesterton

Steve Kearney

17-11

 

 

 

 

 

High Jump

Jessica Smith

Orleans

Mona Roberts

5-7

 

Tiffany Fisher

Westview

Carrie Martin

5-7

 

Megan Schubert

Northwestern

Mary Clem

5-7 1/2

 

 

 

 

 

4 x 800 m

Kathy Klump

South Dearborn

Jeremy Baney

 

Relay

Caitlin Engel

Zionsville

Liz Sackers

 

 

Samantha Simonson

FW Carroll

Joe Brinker

 

 

Amanda Johnson

Jay County

Brian McEvoy

 

 

 

 

 

 

110/100

Amy Sanders

Roncalli

Royce Antolin

14.63

Hurdles

Sarah Snapp

Shelbyville

Scott Fitzgerald

14.50

 

Jessica Harms

FW Northrop

Matt Miller

14.74

 

 

 

 

 

100 m

Kate Muskat

Ind. Bishop Chatard

Sean McGinley

12.46

Dash

Candyce McGrone

Warren Central

James Taylor

11.39

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 x 200 m

Kelsey Stephens

FW Northrop

Matt Miller

 

Relay

Renyae Owsley

Indianapolis Northwest

Donna Pope-Green

 

 

Lauren Pridgen

Warsaw Community

Scott Erba

 

 

Kaila Stevens

Goshen

Bruce Bergdall

 

 

 

 

 

 

1600 m

Alex Banfich

Culver Academy

Mike Chastain

4:59.05

Run

Renee Masterson

Beech Grove

Dan Bender

4:59 .86

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 x 100 m

Candyce McGrone

Warren Central

James Taylor

 

Relay

Kate Muskat

Ind. Bishop Chatard

Sean McGinley

 

 

Lauren Pridgen

Warsaw Community

Scott Erba

 

 

Kelsey Stephens

FW Northrop

Matt Miller

 

 

 

 

 

 

400 m

Devin Gosberry

Munster

Michelle Duffy

55.39

Dash

Kierra Allen

South Bend Clay

Scott Dactelides

56.83

 

Keyonna Neal

Gary West Side

Veronica Williams

57.03

 

 

 

 

 

300 m

Sarah Snapp

Shelbyville

Scott Fitzgerald

46.01

Hurdles

Evie Lehman

Adams Central

Bart Lehman

46.83

 

 

 

 

 

800 m Run

Amanda Johnson

Jay County

Brian McEvoy

2:17.44

 

Kathy Klump

South Dearborn

Jeremy Baney

2:10.20

 

Caitlin Engel

Zionsville

Liz Sackers

2:16.47

 

 

 

 

 

200 m

Renyae Owsley

Ind. Northwest

Donna Pope-Green

25.22

Dash

Candyce MaGrone

Warren Central

James Taylor

23.47

 

 

 

 

 

3200 m

Alex Banfich

Culver Academy

Mike Chastain

10:46.2

Run

Amy Hamliton

Terre Haute North

Mike Dason

11:07.86

 

Molly Hirt

Bloomington North

Jennifer Hollars

11:21.25

 

 

 

 

 

4 x 400 m

Devin Gosberry

Munster

Michelle Duffy

 

Relay

Kierra Allen

South Bend Clay

Scott Dactelides

 

 

Keyonna Neal

Gary West Side

Veronica Williams

 

 

Kaila Stevens

Goshen

Bruce Bergdall