2006 Indiana Track & Field All- Star Team

 

100 Meters                                                                 200 Meters

 

1. Arthur Wims – FW Northrop                                   1. Arther Wims – FW Northrop

 

2. Darryl Truitt – Lawrence North                                 2. Darryl Truitt – Lawrence North

 

3. Edward Davidson – Warren Central                         3. Robert Lewis - Merrillville

 

 

400 Meters                                                                 800 Meters

 

1. Clayton Wilson – Southport                                      1. Todd Leone – Chatard

 

2. Myles Robinson – Lafayette Jeff                               2. Chris Dietrick – Chatard

 

3. Michael Koza – Lowell                                             3. Greg Huffman – FW Bishop Dwenger

 

 

1600 Meters                                                               3200 Meters

 

1. Brock Hagerman – Pend. Heights                             1. Alvin Sangsuwangul – Lawrence North

 

2. Michael Foerster – Forest Park                                2. Brice Cleland – Pike

 

3. Adam Martin – Chesterton                                       3. Tim Armstrong – Warren Central

 

 

110 High Hurdles                                                       300 Hurdles

 

1. Joey Hodges – Warren Central                                 1. Joey Hodges – Warren Central

 

2. Clayton Wilson – Southport                                      2. Jeremiah Tworek – Indian Creek

 

3. A.J. Edds – Greenwood                                           3. Emmanuel Aouad – Terre Haute North

 

 

Long Jump                                                                  High Jump

 

1. Kennan Hall – Ben Davis                                          1. Ja’Rel Jordan – Richmond

 

2. Skyler Mattox – Angola                                            2. Marlon Smith – New Castle

 

3. Emmanuel Aouad – Terre Haute North                     3. Jonathan Tate – Ben Davis

 

Pole Vault                                                                   Shot Put

 

1. Matt Shipper – FW Bishop Dwenger                        1. Eric Werskey – Seymour

 

2. Tim Sovich – Merrillville                                           2. Paul Hass – Noblesville

 

3. Alandous Briggs – Ben Davis                                    3. Patrick Dalton – Carmel

 

 

Discus                                                                         4x100 Relay

 

1. Eric Werskey – Seymour                                          1. Edward Davidson – Warren Central

 

2. Paul Haas – Noblesville                                            2. Anthony Vaden – Warren Central

 

3. Patrick Dalton – Carmel                                          3. Robert Lewis - Merrillville

 

                                                                                    4.

 

 

4x200 Relay                                                               4x400 Relay

 

1. Dana Harrel – North Central                                     1. Travis White – FW Northrop

 

2. Hasheem Rahman – Gary Lew Wallace                    2. Bryant Kent – North Central

 

3. Chris Jenkins – Ben Davis                                         3. Jeremy Rodgers – Conwell – FW Harding

 

4.                                                                                 4. Keenan Hall – Ben Davis

 

 

4x800 Relay

 

1. Jimmy Hodges – Warren Central

 

2. Craig Baumgarn – Lafayette Jeff

 

3. Tim Armstrong – Warren Central

 

4. Evan Fruits - Whiteland