IATCCC Hall of Fame

Coaches Category

Roy Aberson

Indianapolis Shortridge

Oatess Archey

Marion

Lafey Armontrout

Merrillville

Dave Bannon

Franklin Central

Dwaine Bell

Lawrence Central

Sam Bell

Indiana University

Craig Bennett

Kokomo

Hugh Bergstrom

Gary Froebel

Bruce Blomberg

North Central

Tom Bohlsen

Perry Meridian

Carl Bonge

Anderson

Chelsea Boone

Elkhart

David Bowers

Richmond

Robert Calbert

Jeffersonville

John Campbell

Gary Roosevelt

Rolla Chambers

Fort Wayne North Side

John Chastain

Seymour

Don Cotton

Huntington North

Walter Cross

Kokomo

Mike Davidson

Ben Davis

Karen DeVries

Valparaiso

Bill Easton

Hammond

Gene Edmonds

Rensselaer Central

Steve Edwards

Muncie North

Jim Eger

Elkhart & Elkhart Memorial

Jerry England

University of Indianapolis

Ray Fleenor

Anderson

Marshall Goss

Bloomington

Dwight Graber

Ashley

Tom Hathaway

Southport

Chester Hill

Kokomo

Charlie Hilton

Richmond

Joe Hinton

Floyd Central

Mike Holman

Lawrence Central

Roberta Honegger

Lafayette Jeff

Henry Hopkins

Ben Davis

Phil Hostetler

Westview

Phil Hurt

Lafayette Jefferson

Larry James

Chesterton

John Jarosinski

Ben Davis

Rob Johnson

Wabash

James Johnston

Hobart

Jim Jones

Anderson Madison Heights

Eric Kellison

Franklin Central

Fred Kinder

Logansport

Tom Knudson

Fort Wayne Northrop

Chuck Koeppen

Carmel

Rudy Kominski

Gary Horace Mann

John Koontz

Martinsville

Frank Kurth

Hobart

Tom Kurth

Elkhart Central

J. Donald Leek

Gary Roosevelt

Dick Leming

Northfield

Louis Bo Mallard

Gary Roosevelt

Bruce McGeath

Indianapolis Tech

Steve McIntyre

North Central

John McNichols

Indiana State University

Dennis McNulty

Warren Central

Paul Meyers

Indianapolis Tech

Dick Miller

Manchester

Terry Milton

Fort Wayne Northrop

Bruce Morrison

Indianapolis Manual

Delores Mullins

Jeffersonville

Carl Olson

Gary Froebel

Charles Owen

Yorktown

Barrie Peterson

Fort Wayne Northrop

Ken Pifer

Valparaiso & North Judson

Robert Potter

Lawrence North

Wally Potter

Indianapolis Tech

Charlie Riley

North Central

Larry Ruch

Kokomo

Dick Shenfeld

Homestead

Allen Shockney

Plymouth

Ralph Sieboldt

Bloomington North

Charles Siesky

Evansville Harrison

Damon Sims

New Albany

Dean Slavens

Columbia City

Don Sloan

Penn

John Smith

Portage

Doug Snyder

New Prairie

Walt Stahlhut

Indianapolis Washington

Rick Stover

North Central (Indy)

Jim Tatlock

West Lafayette

Carol Tumey

Center Grove

Bill Walker

Fort Wayne South Side

Billy Walker

North Central (Indy)

Charlie Warthan

Bloomington North

Rick Weinheimer

Columbus North

Bill Welch

Terre Haute North & Rose Hulman

Roberta Widmann-Foust

Fort Wayne South Side

Bill Wilkie

Portage

Ken Witt

Crown Point

Dave Wollman

Wawasee