2003 IATCCC Track & Field Coach of the Year Nominees

Boys

Girls

Bloomington North

Charlie Warthan

Bishop Chatard

Dan Kinghorn

Bloomington South

Larry Williams

Chesterton

Steve Kearney

Brown County

Rob Abraham

Columbus East

Eric Gutjhar

Carmel

Chuck Koeppen

Elkhart Memorial

Darlene Owings

Castle

Steve Edwardson

Forest Park

Vicki Beach

Chesterton

Tim Ray

Franklin Central

Brian Hacker

Columbus North

Wayne Roberts

FW Concordia

Lance Hoffman

Culver

Mike Chastain

FW Northrop

Tom Knudson

Elkhart Memorial

Adam Homo

Hamilton Southeastern

Jennifer Hill

Franklin Central

Jim Hoskins

Homestead

Anne Tiernon

FW Northrop

Bob Shank

Kokomo

Jill DeVoe

FW Snider

Matt Parker

Lafayette Jefferson

Roberta Honegger

Hamilton Southeastern

Scott Keller

Lake Central

Ron Frederick

Kokomo

Tom Byrnes

Lawrence North

Hillary Church

Lafayette Harrison

Tony Martin

New Albany

Bill Hunter

Lake Central

Rudy Skorupa

Northridge

Sam Miller

Lawrence North

Bob Potter

Providence

Gary Rosenberger

Mount Vernon

Don Sellers

Terre Haute North

Mike Dason

North Central

Rick Stover

Valparaiso

Jim McCall

Penn

Brad Robertson

Warren Central

Hope Sanders

Perry Meridian

Steve Johnson

West Lafayette

Lane Custer

Terre Haute North

Bob Byer

 

 

Valparaiso

Brett Polizotto

 

 

Warren Central

Dennis McNulty

 

 

 

 

 

 

2003 IATCCC Cross Country Coach of the Year Nominees

Boys

Girls

 

Bloomington North

Charlie Warthan

Bishop Chatard

Glenn Arndt

 

Carmel

Chuck Koeppen

Bloomington North

Jennifer Hollars

 

Chesterton

Tim Ray

Bloomington South

Mary Beth Hannah-Hansen

 

Columbus North

Rick Weinheimer

Carmel

Chuck Koeppen

 

Crown Point

Keith Iddings

Cathedral

Mark Worrell

 

Evansville Mater Dei

George Moll

Chesterton

Michael Rouse

 

FW Northrop

Barrie Peterson

Columbus North

Rick Weinheimer

 

FW Snider

Matt Parker

Dekalb

Roland Perez

 

Hamilton Southeastern

John Wright

FW Concordia

Brad Peterson

 

Huntington North

Don Cotton

FW North Side

Mike Engler

 

Lawrence North

Gannon Switzer

FW Northrop

Tom Knudson

 

Mount Vernon

Don Sellers

Homestead

Sara Wyss

 

Northridge

Josh Fletcher

Lawrence North

Lisa Gausman

 

Portage

Jeff Smenyak

Michigan City

Tim Bumber

 

Warren Central

Joe Brooks

Penn

Tom Miller

 

West Lafayette

Steve Lewark

Silver Creek

Al Eckert

 

West Noble

Brian Shepard

Valparaiso

Karen DeVries

 

 

 

West Lafayette

Steve Lewark