2002 COACH OF THE YEAR NOMINEES

 


BOYS’ TRACK

LANE CUSTER-WEST LAFAYETTE

MIKE DASON-TERRE HAUTE NORTH

MIKE DAVIDSON-BEN DAVIS

BILL DUFFY-COLUMBIA CITY

LARRY GRIGGS-LAFAYETTE JEFFERSON

MIKE HALL-FRANKLIN COMMUNITY

ADAM HOMO-ELKHART MEMORIAL

ALAN HOPEWELL-GIBSON SOUTHERN

JOHN KAPPES-PORTAGE

CHUCK KOEPPEN-CARMEL

BILL LUDWIG-JENNINGS COUNTY

DENNIS MCNULTY-WARREN CENTRAL

MATT PARKER-FT. WAYNE SNIDER

BRETT POLIZOTTO-VALPARAISO

BOB POTTER-LAWRENCE NORTH

BOB SHANK-FT.WAYNE NORTHROP

TODD TERRILL-RICHMOND

CHARLIE WARTHAN-BLOOMINGTON NORTH

LARRY WILLIAMS-BLOOMINGTON SOUTH

 

GIRLS’ TRACK

BRYANT BRANIGAN-INDY NORTH CENTRAL

LANE CUSTER-WEST LAFAYETTE

JILL DEVOE-KOKOMO

RON FREDERICK-LAKE CENTRAL

LISA GAUSMAN-LAWRENCE NORTH

BRIAN HACKER-FRANKLIN CENTRAL

JENNIFER HILL-HAMILTON SOUTHEASTERN

ROBERTA HONEGGER-LAFAYETTE JEFFERSON

CHERYL HOOTEN-MADISON

STEVE KEARNEY-CHESTERTON

TOM KNUDSON-FT. WAYNE NORTHROP

ED NEWMAN -COLUMBUS EAST

JIM MCALL-VALPARAISO

GARY ROSENBERGER- CLARKSVILLE PROVIDENCE

HOPE SANDERS-WARREN CENTRAL

HENRY SPILLERS-TERRE HAUTE SOUTH

GLEN STIDD-BLOOMINGTON SOUTH

DON STONEFIELD-EAST CENTRAL

ANN TIERNON-HOMESTEAD

LISA WESLEY-FT. WAYNE CONCORDIA

MELANIE WHITEMAN-PENN

 

BOYS’ CROSS COUNTRY

ROB ABRAHAM-BROWN COUNTY

AL ECKERT-SILVER CREEK

JOSH FLETCHER-NORTHRIDGE

PAT HALL-FOREST PARK

PHIL HURT-LAFAYETTE JEFFERSON

KEITH IDDINGS-CROWN POINT

ERIC KELLISON-FRANKLIN CENTRAL

CHUCK KOEPPEN-CARMEL

MATT PARKER-FT. WAYNE SNIDER

BARRIE PETERSON-FT. WAYNE NORHROP

BRAD PETERSON-FT. WAYNE CONCORDIA

MICHAEL PROW-VALPARAISO

TIM RAY-CHESTERTON

DON SELLERS-MOUNT VERNON

GANNON SWITZER-LAWRENCE NORTH

CHARLIE WARTHAN-BLOOMINGTON NORTH

RICK WEINHEIMER-COLUMBUS NORTH

JOHN WRIGHT-HAMILTON SOUTHEASTERN

 

GIRLS’ CROSS COUNTRY

KAREN DEVRIES-VALPARAISO

AL ECKERT-SILVER CREEK

MARY BETH HANNAH-HANSEN-BLOOM SOUTH

JENNIFER HOLLARS-BLOOMINGTON NORTH

ERIC KELLISON-FRANKLIN CENTRAL

MERV KOEHLINGER-FT. WAYNE CONCORDIA

CHUCK KOEPPEN-CARMEL

STEVE LEWARK-WEST LAFAYETTE

SCOTT LIDSKIN-WESTFIELD

MIKE MILLER-RICHMOND

ROWLAND PEREZ-DEKALB

THOM SMITH-NEW PRAIRIE

RICK WEINHEIMER-COLUMBUS NORTH

MARK WORRELL-INDY CATHEDRAL

SARA WYSS-HOMESTEAD