2004 IATCCC Coach of the Year Nominees

Track & Field

Boys

Girls

Charlie Warthan, Bloomington North

Glenn Stidd, Bloomington South

Larry Williams, Bloomington South

Jennifer Hollars, Bloomington North

Bob Byrer, TH North

Gary Rosenberger, Providence

Bob Shank, FW Northrop

Sam Miller, Northridge

Matt Parker, FW Snider

Jason Smith, Mishawaka Marian

Adam Homo, Elkhart Memorial

Cory Watt, Elkhart Central

Dennis McNulty, Warren Central

Mike Dason, TH North

Eric Moore, Center Grove

Pat Carter, Evansville Central

Wayne Roberts, Columbus North

Janie McNichols, TH South

Brad Robertson, Penn

Tom Knudson, FW Northrop

Terry Lakes, Marion

Brad Peterson, FW Concordia

Scott Keller, Hamilton SE

Ann Tiernon, Homestead

Chuck Koeppen, Carmel

Dirk Sloan, Munster

Kent Graham, Noblesville

Jim McCall, Valparaiso

Rick Stover, North Central

Steve Kearney, Chesterton

Bob Potter, Lawrence North

Hillary Church, Lawrence North

Mike Holman, Lawrence Central

Roger Girtz, North Central

Rudy Skorupa, Lake Central

Don Zelaya, Ben Davis

Brett Polizotto, Valparaiso

Hope Sanders, Warren Central

John Kappas, Portage

Eric Gutjahr, Columbus East

Mike McCarthy, SB St. Joe

Steve Cotherman, East Central

 

Jennifer Hill, Hamilton SE

Scott Lidskin, Westfield

Lane Custer, West Lafayette

 

Cross-Country

Boys

Girls

Josh Fletcher, Northridge

Ryan McClane, Northridge

Matt Parker, FW Snider

Brad Peterson, FW Concordia

Chris Scalise, Elkhart Memorial

Sara Wyss, Homestead

Ron Grogg, Blackford

Don Cotton, Huntington North

Barrie Peterson, FW Northrop

Dana Neer, Western

Chuck Koeppen, Carmel

Matt Wire, Cathedral

John Wright, Hamilton SE

Rick Weinheimer, Columbus North

Eric Kellison, Franklin Central

Scott Lidskin, Westfield

Rick Weinheimer, Columbus North

Lisa Gausman, Lawrence North

Dan Kinghorn, Bishop Chatard

Chuck Koeppen, Carmel

Jeff Smenyak, Portage

Karen Devries, Valparaiso

Mike Prow, Valparaiso

Brian Carden, Chesterton

Keith Iddings, Crown Point

Tom Miller, Penn

Dave Howell, Lafayette Jeff

Mike Chastain, Culver Academies

Tim Ray, Chesterton

Denise Fitzgerald, Lake Central

Larry Williams, Bloomington South

Al Eckert, Silver Creek

Jon Hancuff, Edgewood

Mary Beth Hannah-Hansen, Bl South

Charlie Warthan, Bloomington North

Jennifer Hollars, Bloomington North

Jeff Martin, TH South

Mike Dason, TH North

Vic Betz, NE Dubois

Janie McNichols, TH South