2007 IATCCC Girls Track Coach of the Year Nominees

 

Class A (Small under 417)

Class AA (Medium 417-838)

Class AAA (Large over 838)

Bart Cassida

Monrovia

Roger Bane

Brownstown Central

John Livingston

Bloomington South

Peggy Arquette

Culver Community

Mike Chastain

Culver Academy

Scott Erba

Warsaw

Tammy Schulthies

Northeast Dubois

Cevin Collins

South Spencer

Mike Dason

Terre Haute North

Gregg Osborn

Canterbury

Kylene Lambert

Rensselaer Central

Matt Miller

FW Northrop

Rhonda Walker

Hebron

Dan Kinghorn

Bishop Chatard

Steve Kearney

Chesterton

Ryan Ritz

Park Tudor

Leo Turchyn

Batesville

Donnie Zelaya

Ben Davis

Jeff Smith

Rising Sun

Garry Anderson

Greencastle

James Taylor

Warren Central

Aaron Charles

Clinton Central

Wayne Brooks

Harding

Julie Alano

Hamilton Southeastern

 

 

 

 

Scott Lidskin

Westfield

 

2007 IATCCC Boys Track Coach of the Year Nominees

 

Class A (Small under 417)

Class AA (Medium 417-838)

Class AAA (Large over 838)

Maurice Ragsdale

West Washington

Darrell Kingery

Clarksville

Charlie Warthan

Bloomington North

Justin Dobbs

Southwestern (Shelby)

Rick Cumberworth

Rushville

Dennis McNulty

Warren Central

Vic Betz

Northeast Dubois

Karl Hinson

Forest Park

Steve Edwardson

Castle

Brian Miller

Hamilton

Brandon Bitting

Central Noble

Fred Blanks

FW Northrop

Bob Brock

Pioneer

Mike McCarthy

South Bend St. Joe

Adam Homo

Elkhart Memorial

Brandon Burgess

Frontier

Bill Bradshaw

Danville

Chuck Koeppen

Carmel

Todd Howell

Wapahani

Marty Hill

Brebeuf

Mike Davidson

Ben Davis

 

 

Thom Smith

New Prairie

James Johnston

Merrillville

 

 

 

 

Mark Branstad

Franklin Central

 

 

 

 

Kenneth Browner

Lawrence North

 

2007 IATCCC Girls Cross Country Coach of the Year Nominees

 

Class A (Small under 417)

Class AA (Medium 417-838)

Class AAA (Large over 838)

 

 

 

Mike Miller Carroll (Flora)

Alan Hopewell Gibson Southern

Jennifer Hollars Bloomington North

Adam Winters - Wapahani

Randy Graham Pike Central

Mike Dason Terre Haute North

Dick Leming - Northfield

Chuck Schlemmer West Noble

Zach Raber Carroll

 

Gregg Osborn Concordia Lutheran

Rowland Perez Dekalb

 

Steve Lewark West Lafayette

Denise Fitzgerald Lake Central

 

Mike Chastain Culver Academy

Karen DeVries Valparaiso

 

Dan Kinghorn Bishop Chatard

Scott Lidskin Westfield

 

Cassie Hicks - Southmont

Chuck Koeppen Carmel

 

 

 

 

2007 IATCCC Boys Cross Country Coach of the Year Nominees

 

Class A (Small under 417)

Class AA (Medium 417-838)

Class AAA (Large over 838)

 

 

 

Vic Betz Northeast Dubois

Jerry Hoffman SB St. Joe

Rob Seymour Fishers

 

Rusty Emmert West Noble

Chuck Koeppen Carmel

 

Rick Torres Andrean

Steve Ahaus Franklin Community

 

Steve Lewark West Lafayette

Josh Fletcher Northridge

 

Al Eckert Silver Creek

Zach Raber Carroll

 

Chris Hollinden Tell City

Tim Beres LaPorte

 

 

Gary Weesner McCutcheon

 

 

Charlie Warthan Bloomington North

 

 

Randy Fife Seymour